Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Skontaktuj się z nami

La Liga

Mariano przełamie niemoc Realu?

Kiedy zawiodły wszystkie rozwiązania, pora użyć tajnej broni. Lopetegui ma w swoim arsenale jeszcze Mariano Diaza. Czy rozwiąże on kryzys Realu?

Młody gwiazdor Realu Madryt Mariano, który miał godnie zastąpić Cristiano Ronaldo, faktycznie bron się liczbami. Ma najlepszy bilans bramkowy, strzela średnio co 110 minut, a mimo tego nie otrzymuje od trenera Julena Lopetegui’ego wielu szans na grę. Dlaczego tak się dzieje?

Oddajmy głos statystykom Realu w ostatnich czterech meczach: 2423 podania i 81 strzałów (22 na bramkę, 59 które nie miały szans wpaść). W tym wszystkim zaledwie jeden gol: trafienie Marco Asensio w meczu z Espanyolem 22 września. Od tamtej pory ofensywa „Królewskich” jest bezradna i to bez znaczenia, czy mowa o meczach ligowych, czy o Champions League. Kibice w Madrycie zastanawiają się, dlaczego tak mało szans na grę otrzymuje nowy nabytek zakupiony pod koniec okienka transferowego, wychowanek szkółki Realu Madryt Mariano. Debiut w meczu z Romą nie mógł udać się lepiej. Młody zawodnik w pierwszej minucie doliczonego czasu gry podwyższył wynik na 3-0. Na zdobycie gola nie miał całego meczu, bo na boisku zameldował się dopiero w 73. minucie, zmieniając Garetha Bale’a.

Przytoczone liczby doskonale objaśniają, jak głęboki jest kryzys strzelecki w drużynie Lopetegui’ego. Ostatnim razem trzy kolejne mecze bez strzelonego gola przytrafiły się drużynie ze stolicy Hiszpanii w 2007 roku.

Dzisiaj Real zagra w La Liga z zespołem Alaves. Trener planuje dać więcej minut Mariano, pełen nadziei, że młodemu napastnikowi uda się przełamać strzelecką niemoc drużyny „Królewskich”. Karim Benzema ma do tej pory na swoim koncie 4 trafienia w lidze (strzelone w dwóch spotkaniach), Mariano Diaz jak na razie zero, lecz wkrótce może się to zmienić. Do tej pory nie otrzymywał wielu szans na grę. W meczach z Espanyolem i Sevillą uzbierał łącznie 61 minut. Teraz ma być tajną bronią Lopetegui’ego w przezwyciężeniu kryzysu.

Mecz 8. kolejki La Liga pomiędzy Deportivo Alaves i Realem Madryt rozpocznie się już o 18:30. Na oficjalnej stronie Realu nie opublikowano jeszcze wyjściowej jedenastki, ale spodziewać się można, że znajdzie się w niej nazwisko Mariano Diaza.