Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!

Liga Mistrzów

Dybala z hat-trickiem, wpadki Realu i Bayernu, bez bramek na Old Trafford

Twitter/ UEFA Champions League

Zapraszamy na podsumowanie wtorkowych meczów Ligi Mistrzów!

Wczorajszy dzień był zaznaczony czerwonym flamastrem w kalendarzu każdego pasjonata futbolu. Po dwóch tygodniach do gry wróciła Liga Mistrzów, czyli najlepsze piłkarskie rozgrywki. Po raz kolejny byliśmy świadkami wielu emocji, ale także paru niespodzianek.

O godzinie 18:55 rozpoczęły się dwa spotkania 2. kolejki Champions League. W pierwszym z nich Hoffenheim na własnym stadionie podejmował mistrza Anglii, Manchester City. Mecz zaczął się inaczej, niż wszyscy się spodziewali, gdyż to niemiecki zespół zdobył pierwszą bramkę. Już w 1. minucie Ishak Belfodil wykorzystał błąd w ustawieniu gości i wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie.

Na odpowiedź Manchesteru nie musieliśmy jednak długo czekać. Już siedem minut później Sergio Agüero dobrze odnalazł się w polu karnym przeciwnika i — mimo asysty kilku rywali — posłał futbolówkę do siatki. „The Citizens” byli zdecydowanymi faworytami tego starcia i to oni przez większość czasu utrzymywali się przy piłce. Jednakże piłkarze Hoffenheim dzielnie się bronili, nie dopuszczając przyjezdnych do wielu okazji bramkowych.

Trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry okazało się, iż cały wysiłek niemieckiej ekipy poszedł na marne. Stefan Posch zamiast wybić piłkę z własnego pola karnego próbował ją przyjmować, co natychmiast wykorzystał David Silva. Hiszpan odebrał futbolówkę młodemu obrońcy i pewnie umieścił ją w siatce. Było to ostatnie trafienie w tym spotkaniu. Podopieczni Juliana Nagelsmanna mimo dzielnej postawy nie zdołali zdobyć choćby punktu w starciu z silniejszym rywalem.

O tej samej porze swój mecz rozgrywał także Juventus. Mistrzowie Włoch pewnie pokonali Young Boys. Katem Szwajcarów okazał się niezawodny Paulo Dybala, który niemal w pojedynkę rozstrzygnął losy rywalizacji. Argentyńczyk pod nieobecność pauzującego za czerwoną kartkę Cristiano Ronaldo spisał się znakomicie, a swój występ okrasił trzema bramkami.

O godzinie 21:00 do gry wkroczyły kolejne europejskie potęgi. W grupie E Bayern Monachium mierzył się z Ajaksem i był zdecydowanym faworytem tego starcia. Bawarczycy po porażce w ubiegły weekend z Herthą mieli powrócić na zwycięską ścieżkę, ale nie pokazali wczoraj pełni swoich umiejętności. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1:1, a mistrzowie Niemiec mogli nawet ten mecz przegrać, gdyby tylko Ajax zaprezentował lepszą skuteczność.

Kolejny zespół, który zagrał wczoraj poniżej oczekiwań, to Real Madryt. „Królewscy” w poprzedniej kolejce łatwo rozprawili się z Romą, strzelając jej trzy gole i nie tracąc ani jednego. Wczorajsze spotkanie z CSKA Moskwa nie było dla nich tak kolorowe. Już w 2. minucie Nikola Vlašić wyprowadził Rosjan na prowadzenie i — jak się później okazało — było to jedyne trafienie w tym meczu. Real po ostatnim przekonującym zwycięstwie tym razem zawiódł w Champions League i po dwóch kolejkach ma na swoim koncie trzy punkty.

Wczoraj byliśmy także świadkami starcia zapowiadanego jako jeden z hitów tej serii gier. Manchester United i Valencia nie stworzyli jednak wspaniałego widowiska, a spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem. Jest to kolejny powód do zmartwień dla kibiców wicemistrzów Anglii, którzy spisują się ostatnio bardzo słabo. W Premier League zajmują 10. miejsce w tabeli i wydaje się, że posada José Mourinho wisi na włosku. Powodów do świętowania nie mają również sympatycy Valencii, która okupuje obecnie 14. lokatę w tabeli La Liga, a w siedmiu spotkaniach odniosła tylko jedno zwycięstwo. Sytuacja „Nietoperzy” w Lidze Mistrzów również nie wygląda najlepiej, gdyż w dwóch meczach podopieczni Marcelino zapisali na swoje konto tylko jeden punkt.